Izhodišče: Interesting things
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interesting things!

KazaloPortalIščiRegistriraj sePrijava

Poučne zgodbice.

Go down 
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Število prispevkov : 507
Registration date : 27/06/2008

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyTor Jul 01, 2008 10:14 pm

Tu bom objavlala razne zgodbice iz neta, ki so mi všeč in bi jih rada delila z vami. Komentarje pišite v za to namenjeni temi.

Nazadnje urejal/a .PiiiKiiiCa. Tor Jul 01, 2008 10:34 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyTor Jul 01, 2008 10:15 pm

Nekoč je bil otok, na katerem so živela vsa čustva in vrednote človeštva: Dobra volja, Žalost, Spoznanje,... skupaj z ostalimi, vključujoč tudi Ljubezen.

Nekega dne je bilo čustvom sporočeno, da se bo otok potopil. Vsa čustva tako pripravijo ladje za odhod, edino Ljubezen se odloči vztrajati do zadnjega trenutka.

Ko je otok tik pred potopom, se Ljubezen odloči zaprositi za pomoč.

Bogastvo se pripelje mimo Ljubezni na luksuzni ladji in Ljubezen ga vpraša: "Bogastvo, me vzameš s seboj?"

"Ne morem, moja barka je polna zlata in srebra in ni prostora zate."

Tako se Ljubezen odloči vprašati Ponos, ki se pelje na odlični ladji: "Ponos prosim te, me lahko vzameš s seboj?"

"Ne morem ti pomagati Ljubezen, tukaj je vse perfektno in lahko bi mi uničila barko."

Torej Ljubezen vpraša Žalost, ki se pelje mimo: "Žalost, prosim, me vzameš s seboj?"

"Oh, Ljubezen, tako žalostna sem, da si želim biti sama."

Tudi Dobra volja se je pripeljala mimo otoka, a je bila tako zadovoljna, da niti ni slišala klicajoče Ljubezni.

Nenadoma se zasliši glas: "Pridi Ljubezen z menoj!" Govoril je starec. Ljubezen je bila tako srečna in vesela, da je starca pozabila vprašati za ime. Ko prispeta na celino, starec oddide.

Ko se zave, kaj se je zgodilo, vpraša Spoznanje: "Ali mi lahko poveš, kdo mi je pomagal?"

"Bil je čas", ji je odgovorilo Spoznanje.

"Čas???", se začudi Ljubezen, "Zakaj mi je pomagal prav čas?"

Spoznanje polno modrosti odgovori:"Zato, ker je samo Čas zmožen doumeti, kako pomembna je v življenju Ljubezen!"

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Najbolj pretresljiva zgodba   Poučne zgodbice. EmptyTor Jul 01, 2008 10:16 pm

Živel je deček. Njegovo življenje je bilo čisto normalno, razen tega, da je bila njegova mati brez enega očesa. Zaradi tega se je je vedno sramoval. Ni hotel, da jo vidijo njegovi prijatelji zato ji je rekel, naj se ne kaže, naj se skriva pred njimi.
Ko je nekega dne prišla ponj v šolo je pobesnel in jo nadrl, ona pa je le molče prenašala njegove besede ter od takrat naprej ni več hodila ponj v šolo.
Deček je odrasel, a njegovo sramovanje do matere ga ni minilo. Poročil se je, toda njegova soproga njegove matere ni nikdar videla. Dobila sta otroke in tudi ti svoje babice niso nikdar videli.
Potem pa je nekega dne prišla na obisk-želela je videti svoje vnuke. Ko je vstopila, so se je otroci ustrašili in njen sin jo je zopet nadrl, zakaj da je prišla. Opravičila se je in rekla, da je zgrešila hišo.
Potem dogodku je njen sin dolgo ni videl.
Kasneje je prišlo vabilo na obletnico mature v njegovem rojstnem kraju. Odločil se je, da bo šel in upal, da ne bo srečal svoje matere.
Po obletnici je slučajno šel mimo svoje stare hiše, kjer ga je ustavil sosed in mu povedal, da je njegova mati pred kakim tednom umrla in da mu je pustila pismo. Sin je občutil nekakšno olajšanje, da se mu je ne bo treba več sramovati in odprl pismo:
"Dragi sin!
Ko sem slišala, da prihajaš v mesto na obletnico mature sem se silno razveselila in upala, da se bova morda zopet srečala.
A me je prehitela bolezen, tako da bom verjetno, ko boš to bral že na drugi strani.
Pišem ti zato, ker bi rada da izveš resnico.
Veš, ko si bil majhen si v nesreči izgubil eno oko. Nisem mogla prenašati in gledati tvojega trpljenja, zato sem ti darovala svojega. Žal mi je, da sem ti bila zaradi tega v sramoto...
Rada bi le, da veš kako zelo te imam rada...
Tvoja ljubeča mati."

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Ukrepajte, da vam priložnost ne uide!   Poučne zgodbice. EmptyTor Jul 01, 2008 10:17 pm

Sedel sem v razredu in strmel v dekle poleg mene. Bila je moja najboljša prijateljica. Gledal sem njene dolge lase in zamišljen obraz. Želel sem si da bi bila moja. Ampak ona me nikoli ni gledala na tak način in tega sem se zavedal. Po predavanju se je obrnila k meni in me prosila za zapiske, ker je prejšnji dan manjkala. Posodil sem jih. Rekla je "hvala" in me poljubila na lice. Hotel sem ji povedati, da nočem biti le prijatelj. Ampak sem se preveč bal in še zdaj ne vem zakaj.
Nekaj mesecev kasneje. Telefon zvoni. Ko se oglasim je na drugi strani ona, v joku mi je razlagala kako ji je njen fant zlomil srce. Vprašala me je, če bi prišel k njej, ker noče biti sama in tako sem prišel. Sedela sva na kavču, jedla čips in gledala romantične filme. Gledal sem njen žalostni obraz in kljub žalosti je bila tako lepa. Želel sem si da bi bila moja. Ampak ona me nikoli ni gledala na tak način in tega sem se zavedal. Potem je rekla da bi šla rada spat, poslovila sva se, pogledala me je v oči, mi rekla "hvala" in me poljubila na lice. Hotel sem ji povedati, da jo imam rad ampak me je bilo preveč strah in še zdaj ne vem zakaj.
Naslednje leto smo imeli ples. Dan pred slavnostnim večerom je prišla k meni in mi povedala da je njen soplesalec zbolel. Tudi jaz nisem imel soplesalke in zato sva se odločila da bova šla skupaj kot najboljša prijatelja. Ko je bilo čudovitega in čarobnega večera konec sva stala na njenem pragu. Gledal sem jo, ko se mi je nasmehnila in me pogledala s tistimi prelepimi oči. Želel sem si da bi bila moja ampak ona name nikoli ni mislila tako kot jaz nanjo in tega sem se zavedal. Potem mi je rekla "hvala, imela sem se čudovito lepo" in me poljubila na lice. Hotel sem ji povedati, da nočem biti le njen prijatelj, hotel sem ji povedati da jo ljubim ampak preveč sem se bal in še zdaj ne vem zakaj.
Potem je minil dan, mesec in kar naenkrat je bil dan ko smo diplomirali. Gledal sem kako se je povzpela na oder, da bi prejela svojo diplomo. Bila je tako zelo lepa. Želel sem si, da bi bila moja ampak zavedal sem se, da me ona nikoli ni opazila na tak način. Preden smo se odpravili domov je prišla k meni, jokala je in jaz sem jo objel. Potem je dvignila pogled in rekla "Ti si moj najboljši prijatelj, hvala" in me poljubila na lice. Hotel sem ji povedati da nočem biti le njen prijatelj, hotel sem, da ve, hotel sem ji povedati da jo ljubim ampak bilo me je preveč strah in še zdaj ne vem zakaj.
Sedim v cerkvi. Moja prijateljica se bo poročila. Poročila se bo sedaj. Gledal sem jo kako stoji pred oltarjem, bila je lepša kot kadarkoli prej. Gledal sem kako je rekla "da" in pri srcu me je stisnilo. Želel sem si, da bi bila moja, ampak ona ljubi njega in tega sem se zavedal. In vedel sem, da me nikoli ni gledala tako kot gleda sedaj njega. Preden se je odpeljala s svojim možem, v svoje novo življenje je prišla k meni, me objela, rekla "prišel si, hvala" in me
poljubila na lice. Hotel sem ji povedati kaj čutim, hotel sem ji povedati, da nočem biti le prijatelj, ljubim jo ampak preveč me je bilo strah in ne vem zakaj.
Leta so minila in sedaj gledam v krsto dekleta, ki je bila nekoč moja najboljša prijateljica. Ko so prebirali njen dnevnik, ki ga je pisala v svojih študentskih letih so prebrali tudi te besede: "Gledam ga in si želim da bi bil moj. Ampak on me nikoli ne gleda na tak način kot jaz njega in tega se zavedam. Hočem mu povedati, želim, da ve, da, nočem biti le njegova prijateljica. Ampak preveč me je strah in ne vem zakaj. Kako si želim, da bi prišel in mi rekel da me ima rad." "Kako si želim da bi ti..." sem si mislil in jokal.
Naredite si uslugo, povejte
tistemu fantu ali dekletu da ga/jo imate radi, čeprav ne veste kako bo
reagiral/a. Povejte kaj resnično čutite do njega/nje ker ne bo tam za vedno!Nauk te zgodbe je preprost,ne bojte se pokazati kaj čutite,da ne bo nekega dne prepozno in vam bo žal!

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kr neki   Poučne zgodbice. EmptyTor Jul 01, 2008 10:18 pm

Tekla je po gozdu. Še vedno so ji v glavi odmevale njegove besede. Srce se ji je paralo ob vsaki misli nanj. Ni mogla prenesti, da ga ne bo objela. Ga poljubila. In mu vse, kar ji je ležalo na duši povedala.
Še vedno se spomni, ko sta se prvič srečala. V trenutku je začutila. Da bo med njima nekaj. Čeprav si tega ni mogla razložiti. Ljubi ga bolj, kot je vsakega. In do nikogar več ne bo čutila tega.
Njegovi kodri. In oči. Modre, kakor sinje nebo. Vedno, ko ga je pogledala, se ji je zdelo, da e je čas ustavil. Z njim se je počutila tako neverjetno.. Vsi njeni prijatelji so ji zavidali, da ima tako pozornega fanta. Tudi sama je bila presrečna. Skupaj sta izgledala res fantastično. Ampak. Tisti trenutek je vse pokvaril. Sovraži ga iz dna duše. Prav tako njo. Blond lasje, modre oči. Bivša punca. Vedela je, da bo slejkoprej stopila med njiju. Zakaj se je to moralo zgoditi prav sedaj? Ko sta preživljala skupaj najlepše trenutke. Vsaj tako se ji je zdelo.
Stopala je po vejicah. Bila je bosa. Čutila je, da jo je nekaj močno zbodlo. Toda ni ji bilo mar. Čutila je samo bolečino v srcu. Ki nikoli ne bo izginila. Preveč jo je prizadel.
Še pol ure nazaj, ko je stopala po potki, je bila vesela. Zmenila sta se, da se bosta dobila. Bila je dobre volje. Imela je občutek, da tega nihče ne more porušiti. Pa je lahko. Ona.
Stopala je izza ovinka. Zagledala je njegovo senco. In potem še eno. Pogledala je navzgor. Videla je, kako ga poljublja. In on ji poljube vrača nazaj. Ni vzdržala pogleda. Tako je bila šokirana. Stekla je stran.
"Počakaj!" je zavpil on in stekel za njo. "Ni tako kot je bilo videti!"
Ni se obrnila. Toda čutila je zmagoslaven nasmešek nje.
Tekla je naprej. Toda on se je ustavil.
Solze so ji meglile pogled. Ni se ustavljala.
Končno je prišla do nekega kraja. Kraja, kjer sta se prvič poljubila. Usedla se je na klopco in tiho sedela. Ni več imela solz.
Tako je gledala v tišini in razmišljala. Ni slišala stopinj, ki so se ji plašno približevale.
"Prosim, poslušaj me," ji je tiho dejal glas. Glas, katerega ni hotela nikoli več slišati.
Obrnila se je in hotela zavpiti. Toda ni mogla. Spet te oči. V katerih zmeraj odsevata sreča in veselje. Toda zdaj. Bile so polne žalosti. In zmedenosti.
Rada bi zbežala. Toda noge je niso ubogale.
Stala sta v tišini. In se gledala.
"Kaj hočeš?" je dejala bolj hladno, kot je nameravala.
Stopil je do nje. Hotela je nekaj povedati. Toda poljubil jo je.
Odmaknila se je in ga nasršeno pogledala. V njej se je nabiralo vedno več jeze. Začela se je dreti nanj. Kako ji je to lahko storil. Da ga ne prenese. In noče nikoli več videti. Povedala je preveč. Tudi tisto, kar ni mislila. Žalostno se je obrnil.
"Vedno te bom ljubil," je zašepetal.
Nato je tišino hladno prekinil strel.

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptySre Jul 02, 2008 7:06 pm

To je zgodba o planincu, ki se je želel povzpeti na najvišjo planino. V to pustolovščino se je spustil po dolgih letih priprav. Ker je vso slavo želel le za sebe, se je odločil, da se bo na planino povzpel sam.

Začel se je vzpenjati. Čas je tekel in mračilo se je že. Namesto, da bi poiskal prostor za prenočevanje, je nadaljeval z vzpenjanjem, dokler se ni popolnoma stemnilo.

Nepredirna noč je objela planinske vrhove. Okrog planinca je bila črna tema. Nebo in mesec sta bila prekrita s težkimi oblaki in prav ničesar ni bilo videti.

Ko se je tako vzpenjal, mu je, samo nekaj korakov pred vrhom, spodrsnilo in začel je z veliko hitrostjo padati. Lahko je videl le črne točke in čutil silo teže, ki ga je vlekla navzdol. V trenutkih pošastnega strahu so se mu pred očmi odigravali vsi lepi in slabi trenutki njegova življenja.

Ko je že mislil, da bo umrl, je nenadoma začutil, kako ga vleče vrv, s katero je bil privezan.

Njegovo telo je viselo v zraku... samo vrv ga je držala. V tem trenutku je lahko le vzkliknil: 'Bog, pomagaj mi!'

Nenadoma se je z neba zaslišal globok glas:
"Kaj želiš, da storim?"

"Reši me, Bog! "

“Zares verjameš, da te lahko rešim?”

"Seveda verjamem! "

"TEDAJ PREREŽI VRV, S KATERO SI PRIVEZAN... "

Nastopil je trenutek tišine. Človek se je odločil, da se bo držal vrvi z vsemi svojimi močmi.

Reševalci pripovedujejo, kako so naslednjega dne našli planinca mrtvega in zmrznjenega. Njegovo telo je viselo na vrvi, ki se je je krčevito oklepal...

SAMO TRI METRE OD TAL...

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptySre Jul 02, 2008 10:29 pm

Zgodbica, ki je meni fuuul všeč I love you .

Nekoč je učitelj vprašal svoje učence: "Zakaj ljudje kričijo, kadar so jezni?"
Učenci so razmišljali nekaj časa: "Zato ker zgubimo potrpljenje - je odgovoril eden izmed njih - zato kričimo." "Vendar, zakaj bi kričal, če je oseba poleg tebe?" je vprašal učitelj, - "ali ni mogoče govoriti potihem - nalahno?" "Zakaj kričiš, ko si jezen?"
Učenci so dajali še nekatere druge odgovore, vendar nobeden ni zadovoljil učitelja. Končno je učitelj razložil:

"Kadar sta dve osebi sprti, jezni, se njuni srci zelo oddaljita. Zato morata kričati eden na drugega, da njun krik preseže razdaljo in se utegneta slišati.

Čimbolj sta jezna, glasneje morata kričati, da se slišita, ker je razdalja med njima velika."
Nato je vprašal učitelj: "Kaj se pa zgodi, ko se dve osebi zaljubita? Si ne kričita, govorita si nežno, zakaj? Njuni srci sta si zelo blizu. Razdalja med njima je zelo majhna."
Učitelj je nadaljeval: "Kaj se zgodi, ko se bolj zaljubita? Ne govorita. Le šepetata in se še bolj zbližata v svoji ljubezni. Končno ne potrebujeta niti šepeta. Se gledata in to je vse. Taki sta dve osebi, kadar se ljubita."

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyPet Jul 04, 2008 6:04 pm

PIŠKOTI DRUGIH

Neko dekle je na velikem letališču čakalo na polet. Ker se je čakanje zavleklo, si je kupila knjigo, da bi ji čas hitreje minil. Kupila si je tudi vrečko piškotov. Sedla je v čakalnico, da bi lahko v miru brala.

Poleg nje je sedel mož, ki je odprl revijo in tudi začel brati. Ona je mirno brala in si postregla prvi piškot iz vrečke. Takoj je tudi mož poleg nje vzel enega. Postala je nejevoljna, toda rekla ni ničesar. Pomislila je:"Kako je nesramen. Če bi bila bolj odločna, bi mu eno prisolila, da bi si zapomnil za vedno."

Vsakič, ko je vzela piškot, je tudi on vzel enega. Bila je tako ogorčena, da sploh ni vedela, kaj storiti. Ko je v vrečki ostal samo še en piškot, je pomislila:"Kaj bo pa zdaj naredil ta brezobzirnež?" Mož pa je razdelil zadnji piškot na dva dela in ji z nasmehom ponudil zadnjo polovico. To pa je bilo že preveč. Začela je pihati od jeze. Zaprla je knjigo, pograbila stvari in odšla v prostor za vkrcanje.

Ko se je v letalu, že umirjena, udobno namestila na svojem sedežu, je odprla torbo in z začudenjem zagledala še zaprto vrečko piškotov. Bilo jo je pošteno sram, ko je doumela svojo zmoto. Pozabila je, da je piškote dala v torbo . Mož pa je z njo delil svoje piškote, ne da bi postal jezen, živčen, nejevoljen ali vznemirjen, medtem ko je bila ona vsa iz sebe, ker je mislila, da jesta njene piškote. Zdaj pa ni bilo več časa za razlage in opravičevanje.

Kolikokrat v življenju jemo piškote drugih, pa se tega ne zavedamo.

Preden si ustvarimo mnenje in obsojamo druge, raje dobro premislimo.
Morda stvari niso čisto take, kot si predstavljamo mi.

V življenju so stvari, ki so za vedno nespremenljive:
- dejanje, ki smo ga storili;
- dejanje, ki ga nismo storili;
- beseda, ki smo jo izrekli;
- priložnost, ki smo jo zapravili;
- čas, ki je potekel.

Naj bodo dejanja v življenju prava, besede modre in dobre;
NE ZAMUJAJ PRILOŽNOSTI IN NE ZAPRAVLJAJ ČASA ....

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyPet Jul 04, 2008 6:08 pm

Kaj je pravo prijateljstvo?

Nekega dne, ko sem bil prvi letnik v srednji šoli, sem videl fanta iz mojega razreda iti domov. Ime mu je bilo Kyle. Izgledalo je, da je nesel domov vse knjige. Mislil sem si:''Zakaj bi kdo nesel vse svoje učbenike domov v petek? Res mora biti piflar.'' Sam sem imel kar lepo splaniran vikend (žurke in nogometnatekma z mojim prijatelji jutri popoldan), zato sem skomignil z rameni in šel naprej.
Ko sem hodil, sem videl, da gre proti temu fantu grupa otrok. Tekli so k njemu, mu podrli vse knjige na tla in ga spotaknili, da je padel v blato. Njegova očalaso poletela in videl sem, ko so pristala v travi okrog 10 čevljev od njega. Pogledal je gor in videl sem to obupno žalost v njegovih očeh.
V srcu sem čutil z njim. Zato sem tekel do njega in medtem, ko se je plazil po tleh in iskal očala, sem videl solzo v njegovih očeh. Ko sem mu podal očala , sem rekel:''Tisti fantje so bedaki.Res bi morali odrasti.'' Pogledal me je in rekel:''Hej, hvala!'' Na njegovem obrazu je bil velik nasmešek. To je bil eden tistih nasmeškov, ki izkazujejo resnično zahvalo. Pomagal sem mu pobrati knjige in gavprašal kje živi. Kot se je izkazalo, je živel blizu mene, zato sem ga vprašal, zakaj ga nisem prej videl. Rekel je, da je pred tem hodil v privatne šole.
Prej se ne bi nikoli družil s kakim fantom, ki je hodil v privatno šolo. Vso pot do doma sva šla peš in pomagal sem mu nesti nekaj knjig. Izkazalo se je, da kar zanimiv fant. Vprašal sem ga, če bi hotel z mojimi prijatelji igrati nogomet. Rekel je da želi. Družili smo se cel vikend inbolj, ko sem spoznaval Kyle-a, bolj mi je bil všeč in moji prijatelji so bili istega mnenja.

Prišel je ponedeljek zjutraj in tam je bil Kyle spet z ogromnim kupom knjig. Ustavil sem ga in rekel:''Ti si boš pa res natreniral mišice s tem kupom knjig, ki jih nosiš vsak dan!'' Samo smejal se je in mi dal polovico knjig.

Skozi naslednja štiri leta sva z Kyle-om postala najboljšaprijatelja.Ko sva bila zadnji letnik, sva začela razmišljati o faksu. Kyle se je odločil za Georgetown in jaz za Duke.Vedel sem, da bova vedno prijatelja da kilometri ne bodo nikoli problem. On je želel biti zdravnik jaz pa sem ciljalv poslovne vode z nogometno štipendijo.

Kyle je bil zadolžen za poslovilni govor v našem razredu. Ves čas sem ga dražil, da je piflar. Moral je pripraviti govor za maturo.
Tako vesel sem bil, da nisem jaz rabil iti na tisti oder in govoriti. Na dan mature sem videl Kyle-a. Izgledal je čudovito.On je bil eden tistih, ki so res našli sami sebe skozi srednjo šolo. Malo je ''napolnil'' svojo postavo (z mišicami) in zelo dobro je izgledal v očalih. Imel je več zmenkov kot jaz in punce soga oboževale.
Kako sem bil včasih ljubosumen. Danes je bil eden tistih dni. Videl sem, da je nervozen zaradi svojega govora. Zato sem galopnil po hrbtu in rekel:''Hej, veliki mož, odličen boš!'' Pogledal me je z enim tistih pogledov (hvaležnih) in sem nasmejal.
''Hvala,'' je rekel.
Ko je začel svoj govor, se je odkašljal in pričel. ''Matura je čas, ko se zahvalimo vsem tistim, ki so nam pomagali skozi tista težka leta. Svojim staršem, učiteljem, bratom, sestram, mogoče trenerju... ampak najbolj svojim prijateljem. Tukaj sem, da vam povem, da je biti nekomu prijatelj, največje darilo, kar ga lahko tej osebi date. Povedal vam bom zgodbo.''
Samo gledal sem svojega prijatelja v neveri medtem, ko je razlagal zgodbo o prevem dnevu najinega srečanja. Čez vikend se je nameraval ubiti. Govoril je o tem, kako si je izpraznil omarico, zato da njegova mama kasneje ne bi rabila tega potem početi in nositi domov vseh njegovih stvari.Globoko me je pogledal in mi namenil majhen nasmešek.
''Hvala bogu, sem bil rešen. Moj prijatelj me je rešil pred neizgovorljivim.''
Slišal sem vzdih, ki je potoval skozi množico medtem, ko nam je ta čeden, popularen fant razlagal o svojem najšibkejšem trenutku.
Videl sem njegovo mamo in očeta kako me gledata in se mi smejita s tistim istim hvaležnim nasmeškom. Šele takratsem dojel globino vsega tega.

Nikoli ne podcenjuj moči tvojih dejanj. Z eno majhno gesto lahko nekomu spremeniš življenje. Na bolje ali na slabše!!!

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyPet Jul 04, 2008 6:16 pm

NEKAJ POSEBNEGA

Moj prijatelj je odprl predal, ki je pripadal njegovi ženi. Iz njega je vzel omot in rekel: Tole ni kar tako, tole je nekaj posebnega.

Odvil je paket in odvrgel papir, nato pa se globoko zagledal v izbrano svilo in čipke. Ona je tole kupila takrat, ko sva bila prvič v New Yorku pred približno osmimi ali devetimi leti. Nikoli ga ni uporabila. Hranila je to za neko posebno priložnost.
Jaz mislim, da je sedajle prava priložnost za to.
Stopil je k postelji in položil perilo poleg druge garderobe, ki jo bo imela na pogrebu. Njegova žena je umrla.

Obrne se k meni in mi reče: Nikoli ne hrani ničesar za neke posebne priložnosti, vsak dan v tvojem življenju je poseben!

…še vedno premišljujem o teh njegovih besedah.. Spremenile so moje življenje.

Berem več, čistim manj. Sedim na terasi in uživam v razgledu, niti plevel v vrtu me ne moti. Več časa preživim z družino in manj v službi. Dojel sem, da je življenje v bistvu celota, izpolnjena z užitki, ne pa preživetju. Ničesar več ne hranim. Vsak dan uporabljam svoje kristalne kozarce. Odvržem svoj novi suknjič, ko grem v trgovino in si zaželim novega. Ne hranim svojega najboljšega parfuma za posebne prilike, uporabim ga kadarkoli si ga zaželim. Fraze nekega dne in enkrat te dni so skoraj izginile iz mojega besednjaka. Če je nekaj vredno videti, poslušati ali narediti, tedaj jaz to pogledam, poslušam in naredim TAKOJ, sedaj. Nisem prepričan kaj bi žena mojega prijatelja storila, če bi vedela, da je jutri ne bo tukaj, v kar mi vsi verjamemo. Mislim, da bi se več pogovarjala s svojo družino, s svojimi najbližjimi prijatelji. Morda bi poklicala svoje stare prijatelje in prosila za opravičilo za neke stare nesporazume in se z njimi pomirila. Verjamem da bi šla jest v kitajsko restavracijo, to je bila njena priljubljena hrana. Pravzaprav so te drobne neizpolnjene stvari tisto, kar mi da misliti, če bi vedel, da so mi ure štete.

Moti me, ker sem se nehal srečevati s svojimi dobrimi prijatelji, s katerimi sem se nekoč želel pogovarjati. Moti me, ker ne napišem pisma, katerega sem mislil poslati enkrat v teh dneh. Moti in žalosti me, ker nisem rekel svojim staršem, bratom in otrokom bolj pogosto, kako rad jih imam. Sedaj poskušam ne zamuditi, hranim ob strani le tisto, kar lahko obogati naše življenje s smehom in radostjo. In vsak dan si rečem, da je danes poseben dan.....vsak dan, vsaka ura, vsaka minuta je posebna.

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyPet Jul 04, 2008 6:37 pm

Vse je za nekaj dobro

Zgodba govori o kralju v Afriki, ki je imel dobrega prijatelja, s katerim sta zrasla skupaj. Ta prijatelj je imel navado, da je na vsako situacijo, ki se mu je pripetila v življenju (slabo ali dobro) dejal: To je dobro.
Nekega dne sta kralj in njegov prijatelj odšla na lov. Prijatelj je pripravljal in polnil puške za kralja. Prijatelj je očitno naredil nekaj narobe pri pripravi ene izmed pušk, saj, ko je kralj ustrelil iz nje, mu je odneslo prst.
Po ogledu situacije je prijatelj kot vedno pripomnil: To je dobro.
A kralj se ni strinjal: To niti slucajno ni dobro, je zavpil in dal svojega prijatelja zapreti.

Približno leto dni kasneje pa je kralj lovil v krajih, ki so bili nevarni in s strani plemstva odsvetovani. Ujeli so ga kanibali, ga zvezali in odpeljali v svojo vas. Pripravljati so začeli dračje za ogenj in kol, na katerega bi ga privezali in nato spekli.
Ko so ga potiskali proti ognju, so opazili, da kralju manjka prst. Bili so vraževerni in nikoli niso pojedli nobenega človeka, ki ni bil cel.
Tako so kralja odvezali in ga spustili.

Ko se je kralj vrnil domov, se je spomnil na dogodek, ob katerem je izgubil prst. Kesal se je, ker je prijatelja poslal v zapor. Takoj je odšel tja, da bi spregovoril s prijateljem.
Prav si imel, mu je dejal, dobro je bilo, da sem izgubil prst. Povedal mu je celotno zgodbo.
Tako mi je žal, da sem te poslal v zapor za tako dolgo. To ni bilo lepo od mene. Oprosti mi! je dejal.
Ne, pravi prijatelj, to je dobro.
Kako misliš, to je dobro, kaj je dobrega v tem, da sem poslal svojega prijatelja za eno leto v zapor? razburjeno vpraša kralj.
Pomisli! pravi prijatelj: Če ne bi bil v zaporu, bi bil s teboj!

Situacije, v katerih se znajdemo, morda res vedno ne izgledajo rožnato, a to je odvisno iz katerega zornega kota pogledamo na njih!

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyPet Jul 04, 2008 6:38 pm

Nekdanji interniranec v nacističnem koncentracijskem taborišču je obiskal prijatelja, ki je z njim delil težko usodo.
- “Ali si odpustil nacistom?” je vprašal prijatelja.
- “Da.”
- “Jaz pa ne. Še vedno sem poln sovraštva do njih.”
- “Če pa je tako,” je rekel prijatelj, “te imajo še vedno v ječi.”

Če vedno znova podoživljaš pretekle dogodke, si še vedno ujetnik le teh, kajti za telo imajo skoraj da enake posledice kot če bi se v resničnosti dogajalo. Ali povedano drugače, kdo je bolj krut do tebe, tisti ki ti je določeno obdobje (ponavadi le enkrat) nekaj storil ali ti sam, ki to (kot resničnost) vsakodnevno podoživljaš?
Torej resnična svoboda ni fizična, resnična svoboda je v glavi. Če si se odselil od staršev in jih še vedno preziraš, ni svoboden. Če greš v jamo ali v goro zato, ker je svet znorel in ta svet na dnevni osnovi nosiš s seboj v glavi, nisi svoboden. Podobno v odnosih, službi,.. skratka povsod. Brez resničnega odpuščanja ni svobode.

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyPet Jul 04, 2008 6:41 pm

Nekoč je živel par z 12 let starim fantom in oslom. Odločili so se, da bodo potovali, delali in spoznali svet. Tako so odpotovali vsi trije z oslom vred. Prišli so v prvo vas in ljudje so komentirali: "Poglejte tistega fanta, sploh ni lepo vzgojen. On sedi lepo na oslu, njegovi ubogi starši, že ostareli, pa ga porivajo." Žena reče možu: "Ne bomo dovolili, da ljudje grdo govorijo o najinem otroku." Mož je posadil otroka na tla in se sam povzpel na osla. Ko so prispeli v drugo vas, so ljudje mrmrali: "Poglejte, sram naj bo tipa - pusti, da otrok in uboga žena porivata osla, medtem ko je on
komot v sedlu". Odločili so se, da se bo žena povzpela na osla, medtem ko bosta oče in sin držala uzdo za vlečenje osla. Prišli so v tretjo vas in ljudje so komentirali: "Ubogi človek! Delal je cel dan, sedaj pa pusti, da je žena zlezla na osla. In ubogi sin, kdo ve, kaj ga še čaka s tako mamo!"
Zmenili in odločili so se, da se bodo vsi trije povzpeli na osla za novo
nadaljevanje svoje poti. Prispeli so v naslednjo vas in poslušali, kaj pravijo vaščani: "Pošasti so, bolj pošasti kot osel, ki jih nosi. Mu bodo hrbet zlomili!" Na koncu se obupani odločijo, da bodo vsi trije stopili z osla in hodili ob oslu, ampak ko so šli skozi naslednjo vas, niso mogli verjeti govoricam ljudi, ki so se jim smejali: "Poglejte tiste tri idiote: hodijo, tudi če imajo osla, ki bi jih lahko nosil!"

NAUK ZGODBE: Zmeraj te bodo kritizirali, govorili slabo, grdo o tebi in bo težko spoznati koga, ki mu boš všeč takšen, kot si. Torej, živi kot verjameš, delaj, kar ti pravi srce, tisto, kar želiš. Ampak življenje je kot igra v gledališču, ki nima začetnih vaj. Tako torej: poj, smej se, pleši, ljubi in globoko uživaj vsak trenutek svojega življenja, preden
pade zastor in se predstava konča brez aplavzov.

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyPet Jul 04, 2008 6:42 pm

Predstavljajte si skupino ljudi, zaprtih v votlini v katero uspe priti le malo svetlobe. V votlini so ze od otrostva in ne poznajo zunanjega sveta, saj ga niso se nikoli videli. Ne vedo, cesa so sposobni, kaksne kvalitete premorejo; ne poznajo svojih talentov in spretnosti.Edina stvarnost, ki jo poznajo, je pravzaprav zelo siromasna, saj ni nic drugega kot le odsev tistega, kar se resnicno dogaja zunaj.
Zdaj pa si predstavljajte, da v votlino vstopi bitje z dobrimi nameni in osvobodi vse zaprte. Enega v temi prime za roko in ga popelje proti izhodu. Kako, mislite, se bo pocutil jetnik? Srecno, veselo?
In, kaj mislite, bo rekel, ce mu zagotovite, da je do sedaj videl le prazno slepilo, da je po nepotrebnem trpel, ko pa je izhod le par korakov stran?
Nerodno mu bo, in vi se mu boste zdeli naivni. Njegova nesreca se njemu zdi bolj resnicna in zazelena kot pa moznost srece in uspeha, na katerega se se ni navadil.
Kljub temu pa, sreca je zunaj, na dosegu roke. Dovolj je ze par korakov, da pridemo ven iz svojih votlin; z lastnimi mocmi, ali pa, ce je potrebno, s pomocjo drugih.

»Ce izgubimo upanje v uspeh, ga nikoli ne bomo doziveli!« (Akhenaton)

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptySob Jul 12, 2008 2:21 pm

POŠKODOVANO IN POPOLNO

Na Kitajskem je imel nosač vode dve veliki keramični posodi za vodo, ki sta viseli na palici, ki jo je nosil na ramenih. Ena posoda je bila poškodovana, medtem ko je bila druga popolna. Iz prve posode je curljala voda celo pot domov. Popolna posoda je bila ponosna na svoje delo, saj je v njej nosač prinesel domov veliko večjo količino vode kot v poškodovani, medtem ko je bilo poškodovano posodo sram.

Nekega dne je poškodovana posoda ogovorila svojega nosača: "Sram me je, ker ti ne morem služiti tako, kot bi si želela."

Na to je nosač odgovoril: "Si opazila, da rožice cvetijo le na tvoji strani in ne na stani posode, ki je popolna? To je zato tako, ker sem vedel za tvojo pomanjkljivost in sem posejal rožice na tvoji strani poti. Vsak dan si jih ti zalivala. Že dve leti nabiram in občudujem te čudovite cvetlice, ki mi prinašajo veselje. Če ne bi bila taka, kot si, me te cvetlice ne bi razveseljevale dan za dnem."

Nauk:

Vsak od nas ima svojo posebno pomanjkljivost. Vsak od nas je na nek način poškodovana posoda, toda prav te napake naredijo naša življenja zanimiva in vredna. Sprejmimo se take, kot smo, in z veseljem ugotavljajmo pozitivne lastnosti soljudi, prijateljev in sodelavcev. Ugotovili boste, da ima čisto vsak nekaj dobrega v sebi.

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptySob Jul 12, 2008 2:23 pm

VELIKI KAMNI V ŽIVLJENJU

Nekega dne so uglednega profesorja na francoski ekonomski fakulteti prosili, naj predava na temo: Učinkovito in ekonomično planiranje posameznikovega časa. Predaval naj bi okoli petnajstim direktorjem velikih družb iz Severne Amerike.

To predavanje je predstavljalo eno izmed petih delavnic tega enodnevnega seminarja. Tako je imel ugledni profesor le uro časa za svoje predavanje.

Ko je tako stal pred elitno skupino, pripravljeno, da si zabeleži vsako njegovo besedo, je profesor pogledal po predavalnici in rekel: ?Izvedli bomo eksperiment.?

Izpod svojega katedra je potegnil ogromen steklen vrč (vanj gre več kot 4 litre tekočine), in ga postavil predse.

Potem je izvlekel kakih dvanajst okroglih kamnov, tako velikih kot teniška žogica, ter jih previdno, enega za drugim, položil v stekleni vrč. Ko je bil vrč do vrha poln in je bilo vanj nemogoče položiti še kaj, je profesor dvignil pogled in vprašal svoje učence: ?Ali je vrč poln??
Vsi so pritrdili. Profesor je počakal trenutek, nato pa znova vprašal: ?Res??

Nato je izpod katedra potegnil lonček, poln majhnih kamenčkov. Z natančnostjo jih je stresel po velikih kamnih in nato narahlo pretresel steklen vrč. Majhni kamenčki so se razporedili ob velikih, vse do dna. Spet je vpračal svoje občinstvo: ?Ali je tale vrč poln??
Tokrat so njegovi učenci počasi doumeli postopek. Eden izmed njih je odgovoril: ?Verjetno ni poln.?

?Torej,? je nadaljeval profesor. Tokrat je izpod katedra potegnil vedro peska. Pozorno ga je stresel v stekleni vrč. Pesek je napolnil prostorčke med velikimi in malimi kamenčki. Ponovno je vprašal: ?Ali je vrč poln??
Tokrat so učenci, brez vsakršnega oklevanja in enoglasno, odgovorili: ?Ne, ni poln!?

?Torej,? je nadaljeval profesor in z mize potegnil vrč vode, ki jo je do vrha vlil v stekleni vrč. Vprašal je: ?Katero veliko resnico nam razkrije ta eksperiment??

Najbolj predrzen med slušatelji je pomislil na temo predavanja in rekel: ?Eksperiment nam pokaže, da čeprav ima nekdo že popolnoma zaseden svoj dnevni urnik, si lahko, če si resnično želi, še vedno vzame čas za kako pomembno zadevo.?

Profesor mu je odgovoril: ?To ni to.?
?Velika resnica je naslednja: Če človek najprej ne napolni vrča z največjimi kamni, jih kasneje ne bo mogel več vseh spraviti v vrč.?

Nastala je mrtva tišina. Profesor je nadaljeval: ?Kateri so veliki kamni v vašem življenju??
?Vaše zdravje, družina, prijatelji, izpolnitev vaših sanj, učenje in izobrazba, da počnete to, kar vas veseli, počitek, da se borite za svoja načela, si vzamete čas zase ali kaj podobnega.?

?Kar si morate zapomniti je, da mora človek na prvo mesto v svojem življenju postaviti ?velike kamne?, sicer se mu lahko zgodi, da v življenju ne bo uspel.?
?Če da človek prednost tistim malim kamenčkom, si bo življenje zapolnil z malenkostmi in ne bo imel zadosti dragocenega časa za pomembne stvari v življenju.?
?Torej, ne pozabite si zastaviti tega vprašanja:
KATERI SO VELIKI KAMNI V MOJEM ZIVLJENJU??

?In najprej začnite z njimi.?
S počasno gesto je profesor pozdravil svoje občinstvo in zapustil predavalnico.

(Vir: Christian Godefroy)

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptySob Jul 12, 2008 2:26 pm

Tole ni ravno poučna zgodbica, pa vseeno.

Hčerino pismo

Mama je stopila v sobo najstniske hčerke in na postelji zagledala zalepljeno pisemsko ovojnico. Spreletele so jo zle slutnje, s tresočimi rokami je odprla pismo in ga začela brati. Pisalo je:
"Draga mami!
Zelo mi je zal, ker ti moram na tak način sporočiti, da sem s svojim novim fantom usla od doma. Pri njem sem nasla pravo ljubezen, s svojimi tatooji in piercingi je tako sladeeek in ima zares super motor. Ampak to se ni vse, mami, končno sem namreč zanosila in Ngwaba pravi, da se bomo v njegovi prikolici sredi gozda imeli zares krasno. Z menoj hoče imeti se veliko veliko otrok, nekaj belih, nekaj črnih in tudi jaz se jih ze zelo veselim. In ker sem ugotovila, da mi marihuana pravzaprav zelo dobro dene, jo bova posadila tudi za prijatelje, da ne bomo tako trpeli, kadar nam bo zmanjkalo koksa in heroina.
Sicer pa upam, da bodo znanstveniki kmalu iznasli zdravilo proti Aidsu, da bi slo Ngwabi bolje, saj si to zares zasluzi. Triinsestdeset let navsezadnje ni starost, v kateri bi morali ljudje ze pripravljati na smrt. Ampak tudi če se zgodi najhujse, draga mami, te ne rabi nič skrbeti, saj bom drugo leto stara ze stirinajst let in znam sama paziti nase.
Upam, da te bom kmalu lahko prisla obiskat, da bos spoznala svoje vnuke.
Tvoja ljubeča te hčerka.

P.S. Aja, mami v resnici sem pri sosedih. Hotela sem ti le povedati, da so na svetu tudi hujse stvari od slabega spričevala, ki lezi na nočni omarici.
Poljubček, tvoja hčerkica!".

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyNed Jul 13, 2008 2:21 pm

Šele sedaj sem opazla, da mi je v zgodbico o velikih kamnih dodalo polno vprašajev, ki so še kako moteči - vsaj zame. V tem trenutku nimam časa, da bi vse pobrisala, poleg tega me zanima tudi, če so za vas tudi moteči.
Tko, da bi prosla, če lah to napišete v tisto temo, ki jo mam namenjeno za komentarje. Pa, da se pol odločim, če bi jih pobrisala - drgč bodo pa kr ostali.
Pa še enkrat bi se opravičla za pomoto Embarassed . Nimam pojma zakaj se je to zgodilo.

Nazadnje urejal/a .PiiiKiiiCa. Ned Jul 13, 2008 2:26 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyNed Jul 13, 2008 2:25 pm

PREIZKUS TROJNEGA FILTRA

V stari Grčiji je bil Sokrat znan po tem, da je zelo visoko cenil znanje. Nekega dne je srečal veliki filozof znanca, ki mu je rekel:
"Ali veš kaj sem pravkar slišal o tvojem prijatelju?"

"Samo trenutek", ga je ustavil Sokrat.
"Preden mi karkoli poveš, bi rad, da narediš kratek test. Imenuje se Preizkus trojnega filtra."

"Test trojnega filtra?"

"Tako je", je nadaljeval Sokrat.
"Preden mi poveš o mojem prijatelju, bi bilo mogoče dobro, da bi si vzel čas in presodil o tem, kar mi hočeš povedati. Zato se tudi imenuje Preizkus trojnega filtra. Prvi filter je, filter Resnice. Ali si povsem prepričan, da je tisto, kar mi hočeš povedati, resnično?"

"Ne", reče mož.
"V bistvu sem pravkar slišal in..."

"V redu", je rekel Sokrat.
"Torej ne veš zagotovo ali je res ali ne. Poskusiva z drugim filtrom.Filtrom Dobrega. Ali bi mi rad povedal kaj dobrega o mojem prijatelju?"

"Ne, nasprotno.."

"A tako", je nadaljeval Sokrat.
"Hočeš povedati nekaj slabega o njem, ne veš pa ali je to res. No, še vedno lahko narediš preizkus, kajti na voljo imaš še en filter.Filter Uporabnosti. Ali mi bo koristilo, kar bi mi rad povedal o prijatelju?"

"V bistvu ne..."

"Torej", je zaključil Sokrat.
"Če bi mi rad povedal nekaj, kar ne veš ali je resnično, ne dobro, niti koristno, zakaj bi mi sploh kaj govoril?"

V življenju se naučite uporabljati test trojnega filtra. Vsakič kadar bi radi o kom kaj povedali se zamislite, če je tisto resnica - saj veste, da po krivem ni ravno lepo obtoževati - potem pomislite, če je to sploh dobro, in potem če je to koristno.
S tem se boste lažje odločili, kaj boste storili, poleg tega s tem niti ne boste nikogar oškodovali ali prizadeli.

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyNed Jul 13, 2008 2:29 pm

Premisli preden bo prepozno!

Sem sla na zabavo MAMA in se spomnila tvojih besed. Prosila si me, naj ne pijem alkohola, kar sem tudi storila. Zelo sem bila ponosna MAMA, tako kot si mi se naprej rekla. Pred voznjo nisem nič pila MAMA, čeravno so se mi ostali posmehovali. Vem, da je bilo tako pravilno MAMA, ker imas ti vedno prav. Zabava se počasi zaključuje in vsi so se odpeljali. Ko vstopam v moj avtomobil MAMA, vem, da bom prisla srečno domov: ZARADI TVOJE DOBRE VZGOJE IN ODGOVORNOSTI.

Peljem počasi MAMA in zavijem na cesto, vendar me drugi voznik in opazil ter se z vso silo z vozilom trčil v moj avtomobil. Ko sem
lezala na pločniku MAMA slisim policista, ki reče, da je on drugi
voznik pijan, jaz pa sem zrtev. Tukaj lezim v zadnjih vzdihljajih
MAMA, prosim pridi takoj. KAKO SE MI JE MOGLO TO ZGODITI ?

Moje zivljenje je en sam počen balon. Okoli mene je polno krvi MAMA, pretezno moja. Slisim zdravnika MAMA, da za mene ni več pomoči. Zelim povedati MAMA in prisegam, resnično nisem nič pila. Pili so ostali, ki o tem niso razmisljali. On je bil verjetno na isti zabavi kot jaz, MAMA. Edina razlika je v tem : ON JE PIL, A JAZ BOM PA UMRLA. ZAKAJ LJUDJE PIJEJO MAMA ?

S takim početjem si lahko uničijo celo zivljenje. Sedaj imam močne
bolečine, kot da me rezejo z nozem. Človek, ki se je z vozilom
zaletel vame MAMA, hodi naokrog, a jaz lezim tukaj in umiram. On samo noro gleda. RECI MOJEMU BRATU NAJ NE JOČE MAMA. OČE NAJ BO POGUMEN.
KO BOM V NEBESIH MAMA, NAPISITE NA NAGROBNIK "OČKOVA PUNČKA" !

Nekdo bi mu moral reči, MAMA, nič piti sele potem voziti. Če bi se mu to povedalo MAMA, bi jaz zivela.

Moja sapa mi pohaja MAMA in zelo me je strah. PROSIM, NE JOČI ZA MENOJ MAMA. IMAM SE SAMO ENO IN ZADNJE VPRASANJE MAMA, PREDNO SE OD TUKAJ POSLOVIM. JAZ PRED VOZNJO NISEM NIČ PILA, ZAKAJ SEM JAZ TISTA, KI MORAM UMRETI?

Nazadnje urejal/a .PiiiKiiiCa. Ned Jul 13, 2008 2:33 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyNed Jul 13, 2008 2:32 pm

Zgodba Premisli preden bo prepozno, se meni zdi prav čudno napisana, je pa lepa, če se začnemo zavedati, kaj želi povedati.
Zaradi teh, ki pijejo umirajo ljudje, dejstvo je, da oni običajno preživijo, naložijo pa veliko gorja drugim - ali v obliki smrti, hujših posledic, invalidnosti... Dajte preden se podate v take stvari dvakrat razmisliti, preden bo resnično prepozno![/i]

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptySre Jul 23, 2008 8:21 pm

Tole ni ravno zgodbica, pa vseeno, saj mi je zelo všeč.

Kitajska modrost

Denar je veliko.....................ampak sreča je več

Z denarjem lahko kupiš hišo, ampak ne doma.

Lahko kupiš posteljo, ampak ne sanj.

Lahko kupiš uro, ampak ne časa.

Lahko kupiš knjigo, ampak ne znanja.

Lahko kupiš položaj, ampak ne spoštovanja.

Lahko plačaš zdravnika, ampak ne moreš kupiti zdravja.

Lahko kupiš telo, ampak ne dušo.

Lahko kupiš seks, ampak ne ljubezni.

Ta kitajska modrost prinaša srečo. Njen začetek je na

Norveškem. (Tole je zame edina čudna stvar v tej "zgodbi" - kk je lah KITAJSKA modrost pot začela v drugi državi, torej Norveški.?)

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptySre Jul 23, 2008 8:43 pm

Še ena misel:

RESNICA

"Resnica povedana s slabim namenom premaga vse laži, ki si jih lahko izmislite. "

- William Blake

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptySre Jul 23, 2008 8:44 pm

Gozdnim živalim je prišlo na uho, da si je medved naredil spisek živali, ki jih bo pobil. Vsi so se prestrašili, čez nekaj časa pa jelen ni več zdržal psihičnega pritiska in je šel medveda vprašati, če je res, kar se govori v gozdu.
"Medo, slišal sem, da si si naredil spisek za pobijanje."
"Yup."
"Pa sem jaz na tej listi?"
"Yup!"
Naslednji dan najdejo jelena mrtvega.

Po jelenu se okorajži volk.
"Hej medo, slišal sem, da si si naredil spisek za pobijanje."
"Yup"
"Pa sem jaz na tej listi?"
"Yup!"
Naslednji dan najdejo mrtvega tudi volka.

Zdaj se odloči za obisk pri medvedu zajček.
"Živjo medo! A sem jaz tudi na tvojem spisku?"
"Yup."
"Pa bi me lahko zradiral z njega?"
"Yup, ni blema."

NAUK: Vse je v dobri komunikaciji

xD

.PiiiKiiiCa.
.Modika.
.Modika.
.PiiiKiiiCa.

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. EmptyTor Avg 19, 2008 7:29 pm

Živela je punca, ki je bila slepa. Zaradi tega se je močno sovražila.
Sovražila je vse okoli sebe, tudi svojega fanta, ki jo je imel neizmerno rad in jo ljubil, ter ji vedno stal ob strani.

Dejala je, da se bo poročila z njim, vendar le, če bo lahko le za trenutek videla svet okoli sebe.

Nekega dne je dobila možnost. Dobila je par novih oči nekega donatorja.
Dobila je možnost videti svet okoli sebe. Tudi svojega fanta. Le ta jo je
vprašal: >Sedaj, ko lahko vidiš svet, se boš poročila z mano?< Ob pogledu na njega je bila šokirana, saj je videla, da je tudi on slep. Njegovo snubitev je zavrnila in ga zapustila.

Odšel je ves objokan. Čez nekaj časa ji je poslal pismo, v katerem je pisalo: ŽELIM LE, DA PAZIŠ NA MOJE OČI

To je konkreten primer, kako se ljudje spremenimo, ko se spremeni naš status. Le redki so tisti, ki se spominjajo, kakšno je bilo življenje prej,
in ne pozabijo na tiste, ki so jim vedno stali ob strani ob še tako neprijetnih situacijah.

Sponsored content

Poučne zgodbice. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Poučne zgodbice.   Poučne zgodbice. Empty

Nazaj na vrh Go down

Poučne zgodbice.
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next