Izhodišče: Interesting things
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interesting things!

KazaloPortalIščiRegistriraj sePrijava

DEANNE BRAY

Go down 
AvtorSporočilo
aLjaa.×3
.Admin.
.Admin.
aLjaa.×3

Število prispevkov : 520
Registration date : 26/06/2008

DEANNE BRAY Empty
ObjavljaNaslov sporočila: DEANNE BRAY   DEANNE BRAY EmptySob Jun 28, 2008 1:11 pm

DEANNE BRAY Deanne15d5i

POLNO IME: Deanne Lee Bray
DATUM ROJSTVA: 14.5.1971
STAROST: 35 let
ROJSTNI KRAJ: Canoga Park; Kalifornija
OSEBNA SPLETNA STRAN: http://www.deannebray.com/

DRUŽINA: Njen mož Troy Kotsur, ki je tudi gluh in je igral v nekaj epizodah Sue Thomas F.B.Eye kot njenega prijatelja Troya. Njena mati je bila njena učiteljica in ji je tudi pomagala, da je lahko uspela. Njen oče ji je pokazal svet, različne kulture in da mora sama »misliti«
Deanne Bray: »Večina mojih prijateljev iz organizacije Deaf community, prav tako iz moje »slišne« družine so me naredili takšno kakršne sem danes!«
OTROK: Z možem imata deklico Kyra Bray-Kotsu, ki se je rodila 8.9.2005

KAKO GLUHA JE? Izgubila je 78 dB slišnosti v levem ušesu, popolnoma pa je gluha v desnem ušesu. V levem ušesu nosi slušni aparat. Čeprav ima slušni aparat ne more slišati človeški glas, lahko pa sliši veliko zvokov. Naučili so jo, da lahko sliši zvoke v levem ušesu in bere z ustnic. Z izjemo je imela rada tišino in jo ima rada še sedaj. Je »kulturno« gluha – to jo je naučila njena prva učiteljica Lil Skinner. Deanne sama se imenuje »dvojezična«: zna knjižno govoriti angleški jezik in brati ter pisati v angleškem jeziku.

ZAPOSLITEV: Deanne je igralka in pa učiteljica.

Igrala je v oz. bo:
¤ Sue Thomas: F.B.Eye - Sue Thomas (2002-2005)
¤ CSI - Dr. Gilbert (Epizoda: Sounds of Silence - 2001)
¤ Diagnosis Murder - Jan Curran (Epizoda: Murder, Country Style - 1997)
¤ Ellen - Juliet (Epizoda: Ellenova gluha komedija Jam - 1997)
¤ Strong Medicine - Sonny (Epizoda: Fix - 2001)
¤ The Pretender - Deaf Woman (Epizoda:Flyer - 1996)
¤ Dummy Hoy: A Deaf Hero (2007) - Anna
¤ Universal Signs (2007) - Natalie
¤ Rescue Me - RoseMary (Epizoda: Hell)
¤ Last Mountain - Blonde Annie (2005)
¤ What Do Women Want (1996) - Sharon
¤ Ed McBain's 87th Precinct: Lightning (1995) -Teddy Franklin

Poleg tega da igra in je zvezda serije »Sue Thomas F.B.Eye« se ukvarja že z nečim. Uči gluhe in naglušne v srednji šoli študente med letom. Ravno končuje nadaljevalno izobraževanje.

HOBIJI: Zelo uživa v branju in rada bere z gluhimi otroki. Prav tako pa rada »slišim« pripovedke starejših ljudi.

PRILJUBLJEN VERZ: Afriški pregovor:« It takes a village to raise a child.«

NAJVEČJI DOSEŽKI V ŽIVLJENJU: Kot učiteljica! Učitelj mora voditi učenca, ga podučiti, da bo razumel matematični pojem, znanost… Serija Sue Thomas F.B.Eye jo je naučila o dobrem. Njeno delo z gluhimi igralkami pri Deaf West Theatre in California and National Theatre of the Deaf (NTD) je bila bujna izkušnja, ki jo je naredila ponosno!

vir

DEANNE BRAY
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1